Fjord Line otwiera oddział w Polsce.

Norweskie linie promowe Fjord Line otworzyły własny oddział agencyjny w Poznaniu.

Fjord Line jest operatorem promowym. Nie obsługuje bezpośredniego połączenia Polski ze Skandynawią. W jego ofercie są cztery połączenia z duńskiego portu w Hirtshals do norweskiego Bergen, Stavanger, Langesund (Oslo) i Kristiansand. Dodatkowo z armatorem dostać się można ze Szwecji do Norwegii, podróżując na trasie Sandefjord – Strömstad. Nowością w ofercie są rejsy lokalne. W lutym tego roku Fjord Line otworzył połączenie między dwoma norweskimi portami w Stavanger i Bergen.

Oddział w Polsce podlega Fjord Line GmbH z siedzibą w Niemczech. Biuro Fjord Line w Poznaniu odpowiedzialne jest za sprzedaż, marketing i kontakty z mediami w Polsce. Dodatkowo oddział sprawuje pieczę nad całą Europą Środkowo-Wschodnią.

 

Fjord Line został założony w 1993 roku. Armator aktualnie zatrudnia 430 osób na morzu oraz 170 pracowników w Bergen, Stavanger, Egersund, Langesund, Kristiansand, Hirtshals Sandefjord i Strömstad. Od kwietnia do września liczba pracowników zwiększa się o 150 osób. Firma jest notowana na giełdzie w Oslo.